Relax

júna 09, 2020

Tak veľmi podceňovaný a pritom tak dôležitý. Či už pre našu duševnú pohodu, zvoľnenie tempa a odpútanie sa od bežných problémov a starostí, ale aj pre naše telo po fyzickej stránke. Zamyslite sa na chvíľu? Doprajete si dostatok relaxu? 

A teraz tým nemyslím, že si vyložíte nohy na gauč a nič nerobíte. Každý z nás tú chvíľku pre seba prežíva inak. Pre niekoho je relax varenie, pre iného čítanie knihy. Jóga či meditácia, dobrá masáž či kozmetika. Naučiť sa spomaliť a užívať si chvíľu pre seba je cesta k zdravšiemu mentálnemu ja a silnému sebavedomiu. 


Ja keď počujem slovo "relax" vybavím si našu obývačku, gauč, horúci čaj, ktorý sme si priniesli z Egypta, nejakú skvelú masku na pleti a dobrú knihu či seriál. Pre dokonalý relax je pre mňa veľmi dôležitá aj dobrá atmosféra a upokojujúce okolie, kvôli čomu je naša obývačka to správne miesto pre mňa. 

Rozhodli sme sa ju zariadiť do svetlejších tónov v kombinácií s rastlinnými vzormi a do farieb biela, béžová, zelená a zlatá. Táto kombinácia pôsobí veľmi harmonicky a ja sa tu cítim neskutočne dobre. A keďže som ozajstný maniak na krásne doplnky, na stenu som zladila aj tri obrazy, ktoré som našla na Desenio (od 9.6. do 11.6. tu mám pre Vás 20% zľavu s kódom "SAJAFREY").


Úprimne, keď sa teraz zamyslím, ani neviem, ako mi takáto kombinácia napadla. Faktom však je, že milujem rastliny a toto mi tak jemno (a veľmi vzdialene:D) pripomína takú malú džunglu. A príroda je pre mňa to najviac harmonické a upokojujúce miesto. Tajne snívam, že raz budem mať domček na okraji Slovenské Raju a budem môcť kedykoľvek utiecť do náručia prírody. 

Do svojho relaxu vždy zahŕňam aj nejaké skrášlujúce procedúry, ako napr. masku na pleť, vlasový zábal z rôznych olejčekov alebo si aspoň nakrémujem celé telo. Spojím príjemné s užitočným a moje telo sa mi za to len a len poďakuje. Taký môj mini relax je aj moja večerná rutina. Užívam si každý jej krok a po každej sprche si nakrémujem pokožku tela. 

Dajte mi vedieť, aký druh relaxu si rady doprajete vy.
You Might Also Like

5 komentárov

 1. Máš moc hezkou rutinu a souhlasím, že relaxace je potřeba. Poslední dobou se mi to kvůli učení na státnice moc nedaří bohužel, ale až bude po všem, tak to určitě doženu! :D :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Máte krásně dozdobený ten byt <3 Já mám poslední týden takovej hrozně unavenej, tak by to asi taky chtělo nějakej takovej relax :)

  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veľmi krásne si si to zariadila. Mne sa na Desino páčia hrozne módne plagáty a teraz keď máš kód na zľavu tak ho idem hneď využiť :)

  AKO SA PODOBAŤ NA FRANCÚZSKY VĎAKA ŠATÁM?

  OdpovedaťOdstrániť
 4. I really like your style and how you put things together, keep it up!

  OdpovedaťOdstrániť

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň