VÝZVA #VYPESTUJSIAVOKADO

marca 26, 2019


Krásny deň, dievčatá! Dnes odbočím od beauty tém a tento krát začnem s tým, že sa Vás chcem opýtať jednu otázku. Sú tu nejaké #avocadolovers? Priznám sa, že aj keď ho nemusím mať v jedálničku každý deň a nie je to potravina, ktorú by som dokázala jesť donekonečna, za to raz za čas si na ňom veľmi pochutnám. Či už vo forme nátierky, cestovín, tie svoje overené recepty, v ktorých mi chutí, som si už našla. 

Keď ma z Blendea oslovili či by som sa nechcela zapojiť do ich výzvy, v ktorej si mám vypestovať avokádo doma, s radosťou som sa do toho pustila. Avokádo som dlhšie nemala a okrem pestovania si  konečne vychutnám aj moju obľúbenú nátierku s avokádom a vajíčkom na raňajky. Ak by Vás zaujímal nejaký recept, kde avokádo využiť, dajte mi vedieť, v budúcnosti môžem pripraviť článok aj na túto tému. Mimochodom, na konci tohto článku sa dozviete aj o dvoch súťažiach, ktoré prebiehajú spolu s výzvou!

Na zasadenie avokáda budeme potrebovať: 
- avokádo (môžete si ich zasadiť kľudne aj viac)
- menší kvetináč alebo napr. prázny obal od Supergreens (môj je doma v Piešťanoch, takže som použila iba menší kvetináč, ale mamka dostala pokyny, aby doma zasadila tiež, takže ďalšie bude rásť tam)
- hlinu 
- pohár s vodou 
- nôž 

Ak máte všetko pripravené, môžme ísť na to!


Na začiatok si dáme avokádo aspoň na hodinu do vody, aby sa dala jednoduhšie zlupnúť šupka. Keď uplynie hodina, môžeme ho z vody vybrať a ošúpať vrchnú tmavšie šupku. Pod ňou je avokádo krásne bledo hnedé. Ak šupka nejde ľahko dolu, môžete si pomôcť nožíkom. Ďalším krokom je príprava nádoby, kam si avokádo zasadíme. Ja mám menší kvetináč, ktorý si plánujem nejak ozdobiť, ale ako som už spomínala, pokojne môžete použiť aj prázdnu nádobku od Supergreens. Avokádovú kôstku vtlačíme do zeminy špičkou hore, ktorá by mala trochu vykúkať. Svoje "avo dieťa" už stačí iba zaliať vodou a čakať. 

Pre začiatok musíte byť trpezlivé. Prvým signáom, že sa niečo deje, je to, že kôstka praskne a v prostriedku začne rásť malá avokádová stonka. "Avo dieťa" sa snažte držať na svetle a v teple (avšak pozor na priame slnko) a pravidelne ho treba polievať. Vrch by nemal nikdy úplne vyschnúť. 

Prvé úspechy by sa mali objaviť v časovom rozpätí troch až šiestich týždňov. Pokiaľ sa do dvoch mesiacov neobjaví nič, "avo dieťa" sa zrejme rozhodlo nevyklíčiť a treba to skúsiť s iným. Odporúčam preto zasadiť viac kôstiek, aby ste si zvýšili šancu na úspech. 

V rámci tejto výzvy máte odo mňa s kódom "IGsajafrey" 15% zľavu na Supergreens a Superprotein.


Výzva prebieha na Instagrame a budem veľmi rada, keď sa do nej takisto zapojíte. Každý utorok budem na IG aktualitovať, ako sa môjmu "avo dieťaťu" darí a vy mi takisto môžete posielať, ako ste na tom a Vašu cestu budem zdielať na svojich stories. Takisto za dva mesiace budem pridávať článok, ako moje "avo dieťa" dopadlo a do článku pridám aj Vaše fotky, ako sa Vám počas výzvy darilo. Nezabudnite preto označovať @blendea_sk a @sajafrey!

Spolu s výzvou prebieha na stránke Blendea aj súťaž, o ktorej sa viac dočítate TU. Ďalšia súťaž od dnes prebieha aj na mojom Instagrame (@sajafrey) a to o balíček Supergreens. Stačí len vymyslieť nejaké originálne meno pre moje "avo dieťa". Tak bežte skúsiť šťastie. <3Želám Vám a Vašim "avo deťom" veľa šťastia a verím, že o dva mesiace bude mať každá z nás doma krásny avokádový stromček. A kto vie, možno raz na ňom budú aj avokáda.:)* Článok vznikol v spolupráci s Blendea 
* Platená spolupráca

You Might Also Like

6 komentárov

 1. jeej,tak to som zvedavá, či vylezie :) u mňa vždy takéto pokusy o vypestovanie niečoho zlyhali :(
  MakeupbyVeo

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Pokoušela jsem se pěstovat asi 2x, ale bez úspěchu, tak doufám, že ti vyleze :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Budu ti držet palečky :-) Já se o to pokoušela už vícekrát a nikdy nic.. :(

  V čem spočívá ženská síla

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vypěstovat si avokádo to je boj na dlouhou trať, ale konečně se mi to u mamky podařilo a už rok máme krásnou velkou rostlinku :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

  OdpovedaťOdstrániť

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň