Záchrana pre zničené vlasy? | Olaplex N°3

marca 06, 2019


Nádhernú slnečnú stredu prajem! Vítam Vás opäť na mojom blogu pri novom článku. Tento krát to bude zo starostlivosti o vlasy, konkrétne Vám niečo poviem o domácej vlasovej kúre Olaplex. Ak ma sledujete dlhšie, tak viete, že si už veľmi dlho farbím vlasy z tmavo hnedej na blond. Konkrétne, je to už asi šesť rokov. Samozrejme, farbenie dáva vlasom aj poriadne zabrať a istú dobu som ich mala aj riadne zničené. Až kým som nezačala chodiť do salónu, kam chodím až doteraz a kde mi dali vlasy dokopy.

Po asi pól roku, čo som tam chodila, mi slečny odporúčili vyskúšať Olaplex kúru. Nemuseli ma dlho presviedčať a ešte v ten deň som si ju nechala spraviť. A neľutujem. Bola som nadšená! Aj keď je jasné, že na prvý krát veľké zmeny nenastanú, moje vlasy boli už na prvý pohľad prekrásne. Olaplexu som sa preto nevzdala a do kaderníctva som naň chodila pravidelne. 

Približne pred pól rokom sa ku mne dostala aj domáca kúra od Olaplexu vďaka spolupráci s Elnino.sk. Ide o akési sérum/masku/kúru určenú na domáce použitie. Po mojich veľmi dobrých skúsenostiach v kaderníctve som sa preto rozhodla, že tento produkt vyskúšam. 


Olaplex číslo 3 je vlasová kúra určená pre regeneráciu poškodených vlasov. Nanáša sa ešte pred šampónom a kondicionérom na uterákom presušené vlasy. Ja si ju zvyknem zapracovať od približne polovice vlasov a nechávam pôsobiť cca 15 minút. Po uplynutí času si kúru zmyjem a pokračujem ďalej so šampónom a kondicionérom. Stačí ju nanášať raz za týždeň. 

Táto kúra nepôsobí priaznivo iba na farbené vlasy, ale poradí si aj s vlasmi poškodenými rôznym vlasovým stylingom, tepelnými úpravami, ako je žehlenie, kulmovanie či fénovanie, slnečným žiarením a mnohým iným. Ja osobne som túto kúru používala používala v priebehu dvoch mesiacov a tak veľmi som si ju zamilovala, že som si musela zaobstarať rovno druhé balenie. V decembri som síce trochu zlenivela a najmä kvôli práci a škole som nemala veľmi čas si ju dávať pravidelne a preto som si dala menšiu prestávku, ale keďže som si začiatkom februára opäť farbila vlasy, Olaplex 3 som zaradila späť do svojej vlasovej rutiny. 

Vlasy nijak nezaťažuje, má príjemnú nevtieravú vôňu a na farbené vlasy môžem túto kúru len a len odporúčiť. Jediné, čo by som tomuto produktu vytkla je to, že ne jeho aplikáciu treba mať čas. Teda, skôr si tých minimálne 15 minút pred nájsť. 
Máte nejakú skúsenosť s Olaplexom, prípadne by ste ho chceli v budúcnosti vyskúšať? Dajte mi vedieť dolu v komentároch. 


* Článok vznikol v spolupráci s e-shopom Elnino.sk
* Barter℃℃℃

You Might Also Like

1 komentárov

  1. Určitě je to dobrý pomocník :-) já s ním osobní zkušenost nemám, protože naštěstí nepatřím k těm, které by potřebovaly záchranu pro vlasy :-)


    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovedaťOdstrániť

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň