Recenzia | Testujem kórejské plátené masky

júna 11, 2018


Ach, keby ste vedeli, ako mi tieto recenzie chýbali. Nemám na mysli testovanie samotné, s tým som samozrejme neprestala ani počas príprav na maturity, skôr mám na mysli tie klasické recenzie, písanie o produktoch, keď sa vám snažím vysvetliť, prečo mi produkt sadol alebo nesadol. Som veľmi vďačná, že aj vďaka blogu mám možnosť vyskúšať veľké množstvo kozmetiky a objaviť produkty, ktoré mi sadnú (a ktoré naopak nie). 

Avšak čo sa týka kórejskej kozmetiky, tú som objavila ešte asi rok dozadu (TU nájdete aj článok) svďaka bratovej (teraz už bývalej) priateľke a mojej (teraz už takisto bývalej) spolužiačke. Najprv som bola naozaj skeptická, keďže ja bývam skeptická asi voči všetkému novému. Ale poviem vám, neverili by ste, aká je tá kozmetika úžasná. Teda, iba pokiaľ ste ju ešte neskúšali, ak áno, tak to určite už dávno viete. Preto som nedávno veľmi rada spojila sily s českým e-shopom Korean Beauty, z ktorého mi prišli na testovanie plátené masky a o ktorých vám dnes niečo napíšem. 


Prvé dve masky tu mám od celkom dosť známej kórejskej značky Holika Holika. Zaujali ma okrem iného najmä svojim zložením. Jahodovú masku na pleť som ešte nikde nevidela (ak vy niekde áno, dajte mi určite vedieť!), práve preto som sa rozhodla otestovať ju a aj keď maska zo zeleného čaju naopak nie je žiadna novinka, veľmi ma zaujímali jej účinky. 


Čo ma veľmi prekvapilo pri týchto maskách je fakt, že sú naozaj extra vlhké, z čoho som mala zo začiatku celkom obavu. Bála som sa, že mi nebude dobre držať na tvári a bude z nej všade stekať voda. Našťastie, opak bol pravdou. Maska veľmi dobre priľnula k pleti a krásne držala. Nechala som ju pôsobiť cca 15-20 minút a potom dala dolu. Pleť mi po nej zostala krásne vyživená, ale čo mi dosť vadilo, bol lepkavý pocit na tvári, ktorý nezmizol ani po takmer hodine a ja to veľmi nemám rada.

Maska so zeleným čajom (klik) je hydratačná, čo sa mi naozaj potvrdilo, avšak na môj typ pleti (zmiešaná až mastná) je to too much. Ukludňuje podráždenú pokožku a zelený čaj pôsobí na pleť antibakteriálne a zmierňuje začervenanie pleti.

Jahodová maska (klik) je určená najmä na rozjasnenie pleti, čo mne veľmi netreba, no bola som veľmi zvedavá na jej účinky. Napomáha v boji s nezrovnalosťami a jazvičkami po akné, čo však po jednom použití neviem posúdiť. Zvyšuje obranyschopnosť pokožky a krásne hydratuje pleť.


Posledná maska ma zaujala najmä svojim nápaditým obalom a názvom "Don't worry" (klik). Prekvapila ma aj po rozbalení s roztomilým nápisom na líci. Táto maska na rozdiel od dvoch predošlých nebola až tak extra nasiaknutá, ľahko sa aplikovala a krásne priľnula k pokožke. Nechala som ju pôsobiť cca 15-20 minút a dala dolu. Pleť som mala úžasne hydratovanú a len jemnúčko lepkavú, presne tak, ako to mám rada!

Táto maska napomáha predchádzať začervenaniu pleti a vzniku akné vďaka antibakteriálnym účinkom. Hydratuje, vyživuje a zjemňuje pleť a je vhodná aj pre citlivú pokožku. Mne sa konkrétne táto páči zo všetkých troch najviac a moja pleť si ju zamilovala. 

A čo vy, používate plátené masky? Dajte mi vedieť či ste už niektorú z vyššie spomenutých skúšali a aké plátené masky máte najradšej!

FACEBOOK  |  INSTAGRAM  |  YOUTUBE |  TUMBLR

You Might Also Like

4 komentárov

 1. Nevypadají špatně :) Já plátýnkovou masku vyzkoušela jen od Garnier a za mě teda nic moc.
  Miska blog

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Masky zbožňujem. Používam ich pravidelne ale ani jednu z týchto som doma ešte nemala. Musím sa na nich lepšie pozrieť. Zbožňujem textílne ale aj klasické masky.


  Suesanqa

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ach! Ja chcem tiež tú nejakú plátenú masku! Už dlhší čas si nejakú plánujem kúpiť ale nikdy to nevyjde. Tak ráz snáď. Tú poslednú si chcem určite niekedy vyskúšať! ;)

  Ann´s Life

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nejvíce se mi na maskách líbí ty obaly a je škoda, že stejně po použití letí do koše :-D Korejci ty obaly fakt umí, ví jak nalákat kupující.

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovedaťOdstrániť

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň