9+1 tipov ako na úspešný blog

augusta 17, 2016

Neviem, ako Vám ale ja mám niekedy pocit, že blogovanie v Česku je inak poňaté ako u nás. Nie len že je blogeriek (najmň tých kvalitných) viacej ale celkovo je to brané vážnejšie, blogerky majú omnoho väčšie možnosti, či už na rôzne spolupráce, blogerské meetingy a to nehovorím o väčšom publiku, ktoré je avšak vzhľadom na počet obyvateľov oboch krajín jasný. Avšak na Slovensku je veľmi ťažké s blogom preraziť, zviditeľniť sa, nabrať čitateľov a najmä, živiť sa ním, čo sa zrejme u nás nedá, keďže za blog okrem dobrého pocitu a nejakých tých výrobkov na testovanie peniaze nedostávame. 

Tiež mám v dnešnej dobe pocit, že veľa blogeriek alebo skôr dievčat, ktoré píšu nejaký ten blog začínajú najmä kvôli tým produktom zdarma, kvôli vízií rýchlej slávy a nie kvôli tomu, že by ich to skutočne bavilo a napĺňalo. Ja momentálne spolupracujem s niekoľkými firmami/značkami/e-shopmi. či už aby som pre Vás otestovala a zrecenzovala nejaké výrobky, ktoré Vás môžu zaujímať a ja Vám úprimne, zdôrazňujem, že naozaj úprimne napíšem, čo si o nich myslím. Nikdy by som neprijala spoluprácu, kde by bola podmienka vychváliť firmu či produkty do nebies a pritom by som s firmou, či produktami skutočne nebola spokojná. Každá moja recenzia je úprimná a vychádza z mojich skúseností z produktov, či firiem. Ale blog píšem najmä kvôli tomu, že ma to baví. Baví ma písať, baví ma venovať sa kozmetike a móde, baví ma vidieť, že nepíšem len tak pre seba ale vidím aj tú skvelú odozvu od Vás, čo má nabíja energiou pokračovať v tom aj naďalej. 

A potom sú tu ešte blogerky, ktoré majú potenciál by naozaj skvelé, možno majú originálne nápady, skvelo píšu, majú úžasný štýl alebo sa perfektne rozumejú do kozmetiky a všetkého, okolo toho. Ale keď si otvoríte jej/ich blog, ničím Vás nezaujme alebo Vás skôr donúti zavrieť ho a nikdy viac sa tam nepozrieť. Neviem, ako u Vás ale u mňa je kľúčová vec ako na mňa blog zapôsobí hneď prvý krát. A keďže môj blog prešiel rôznymi zmenami dizajnov, od tej začiatočníckej katastrofy (áno, aj môj blog bol niekedy len jeden príšerný bordel:D) až k dnešnému, za ktorý som na seba veľmi pyšná a nejakú dobu zrejme ešte pobudne. 

Keďže každej blogerke želám veľa veľa úspechov a aby sa čitatelia s nadšením vracali na ich blog a najmä tým slovenským, aby sme všetkým ukázali, že aj my na to máme, v tomto článku sa s Vami podelím o zopár tipov, ako na to, aby Vás blog vyzeral dobre a pritiahol Vám ešte viac čitateľov.:)


1. Dizajn
Ako som už spomínala, dizajn je (aspoň pre mňa) ten najdôležitejší prvok na blogu, je takým základom toho celého. Stavte na jednoduchosť, žiadne prečačkané motívy a dekorácie. Jednoduché, výstižne a do očí bijúce logo, ktorý si každý zapamätá.Jednoduchý a najmä prehľadný dizajn, mne sa najviac páčia klasické čierno-biele, pôsobia jednoducho a elegantne a nie sú také, že z toho až oči bolia. Tiež je dôležité zamerať sa na veľkosť textu, žiadne obrovské písmená, pôsobí to veľmi hrubo ale zase ani nie žiadne drobučké písmo, ktoré sa zle číta. Dôležitá je aj farba, aby nebola príliš svetlá a nesplývala s pozadím. Kurzor myšky by som nemenila, aspoň ja nie, podľa môjho názoru to vyzerá dosť zle, až detinsky. Pozor aj na usporiadanie, pekné prehladné, žiaden chaos!:)

2. Články 
Druhou vecou, ktorú si isto na blogu všimnete, je jeho obsah. Zameranie blogu je čisto na Vás, skôr si dajte záležať na ich obsahu a pravidelnosti. Neuspejete s jedným článkom na mesiac a tiež nie je dobré to preháňať, napr. keď vydáte päť článkov za týždeň. Pri blogovaní sa dáva väčší dôraz na kvalitu ako na kvantitu. Tiež si dávajte pozor na to, aby články neboli len takým bezduchým rozprávaním. Vkladajte do článkov svoje srdce. Píšte o tom, ako sa máte, čo skvelé ste prežili, skrátka všetko, čo máte na srdci. Verte mi, z tých článkov to je potom cítiť.:)

3. Fotky
Tretím kritériom, ktoré si ja na každom blogu všímam sú fotky. Keď sú na blogu zlé, nekvalitné, škaredo odfotené fotky, už sa na ten blog nevrátim. Na fotkách by ste si takisto ako na článku mali dať veľmi záležať. Chápem, že nie každý má na 700€ zrkadlovku ale super fotky sa dajú vyčarovať aj s obyčajným digitálnym foťákom, či s mobilom, ktorý ma lepší fotoaparát. Stačí Vám len dobré svetlo, preto je najlepšie fotiť za denného svetla, doobeda alebo okolo 3 hodiny a niekde blízko okna. Dávajte však pozor na tieň. Pozadie sa dá jednoducho naaranžovať, aj keď nemáte práve fotogenickú izbu. Postačia Vám nejaké časopisy napr. o móde, na fotke to vyzerá skvelo. 

4. Úprimnosť
Úprimnosť je dôležitá nie len v živote ale aj pri písaní blogu. Nikto sa nebude vracať na blog, kde si prečíta len samé bludy, nepravdivé recenzie a výmysly. Čitateľ hľadá pravdu a tvoj objektívny názor na veci, ktoré si potenciálne chce zadovážiť aj on, len si nie je istý v ich účinkoch. Preto nikdy nezabúdajte, lož má krátke nohy!


5. Komunikácia 
Spätná väzba je dôležitá či už pre blogerka ale aj pre čitateľa. Či sa to týka blogu alebo instragramu či FB fun page, ktoré ku blogu patria, odozva čitateľom je veľmi dôležitá. Či už sa na niečo pýtajú alebo im je niečo nejasné, vždy sa snaž odpovedať a vysvetlovať, ako najlepšie vieš. Každý má rád ľudí, ktorí pomôžu, poradia a aj preto sa na Váš blog budú veľmi rada vracať. 

6. Pravopis 
Nie každý ho má rád, nie každý ho vie. V bloggerovi je jedna malá pomôcka, že sa Vám pri písaní v článku automaticky opravujú chyby, aj keď sa môže stať, že Vám to niektorú neopraví. Vtedy zase svet nespadne. Ale je o inom, keď v článku objavíte hrubé chyby (v prvom rade tie gramatické), človek si potom o tom blogerovi pomyslí, aký je nevzdelaný, keď nevie úplné základy gramatiky a opäť, na blog sa už viacej nevráti. 

7. Názov
Názov je prvá vec, ktorú pri založení blogu musíš mať. Poriadne si ho premyslite, či sa hodí, či už taký nie je, či sa zhoduje s témou blogu, aby nebol od veci, či nie je príliš dlhý a či sa dá ľahko zapamätať. Myslite najmä na to, že názov, ktorý si vyberiete, Vás bude sprevádzať blogovým svetom už navždy. Samozrejme, vždy ho môžete zmeniť al to Vám veľmi neodporúčam, keďže si Vaši čitatelia na ten jeden zvyknú a dosť to odrádza, keď má blog stále nové domény. 

8. Komentuj iné blogy
Ak chceš rozšíriť okruhy svojich čitateľov, nezabudni v prvom rade sledovať rôzne blogy, na ktorých môžeš zanechať komentáre s odkazmi na tvoj blog, kde si ho môžu nájsť rôzni potencionálni čitatelia. Nemám tým na mysli, že klikneš na blog, klikneš na prvý článok, napíšeš pekný článok a prihodíš svoj link, to mi príde dosť úbohé a je vidno, že si článok ani nečítal a ide ti iba o svoje zviditelnenie. Základom je vzájimná blogerká podpora.:)9. Blogerské skupiny
Zviditeľniť svoj blog môžeš aj takým spôsobom, že sa pridáš do rôznych blogerkých skupín na Facebooku. Zakaždým, keď pridáš nejaký článok na blog, ho môžeš pridať do týchto skupín, kde si môžu nájsť a prečítať iné blogerky. Taktiež tam nájdeš kopu článkov od iných blogeriek a objaviť nejaké skvelé blogy. 

10. Dnes nosím, Dnes jem 
Pokiaľ sa venuješ móde, pridávaš outfity alebo svoj bog zameriavaš na jedlo, ako stvorené sú pre teba stránky na Facebooku Dnes nosím a Dnes ješ. Môžeš tam poslať svoj outfit, či jedlo s linkom na blog a admin stránky ti ho zverejní, čím pritiahneš na svoj blog veeeľa ľudí.:)

Dúfam, že som Vám dnešným článkom aspoň trochu pomohla a vylepšíte svoj blog k tomu najlepšiemu. Aj keď môj blog má určite tiež veľa chýb a nie je na 100%, myslím, že prešiel obrovským skokom k lepšiemu a preto som Vám sem spísala zopár rád, ktorými sa aj ja snažím riadiť a ktoré si ja pri prezeraní blogov všímam. To je pre dnešok všetko, želám Vám všetkým veľa čitateľov a zhliadnutí a užívajte si prázdniny, kým ešte sú a ak ste sa ešte nezapojili do GIVEAWAY, nezabudnite to napraviť!

Zatiaľ, pa!
                   FACEBOOK  |  INSTAGRAM  |  ASK  |  TUMBLR

You Might Also Like

33 komentárov

 1. Skvelý článok! Takéto typy sa vždy zídu :) Musím s tebou súhlasiť, že české blogerky majú väčšie možnosti. Pre mňa je taktiež najdôležitejší design - vtedy si rada prečítam akýkoľvek článok. Okrem vzhľadu si tiež všímam pravopis. Ja som na to nesmierne háklivá, preto mi niektoré chyby dosť prekážajú :D (ale zase nie, keď je to drobný detail, každý sa môže predsa pomýliť :)).
  CAROLINE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvělý článek :) Já ti za něj moc děkuji, protože rada se vždy hodí :) Také se hodně koukám na designy, můj je hodně minimalistický, ale tak se mi to líbí :) A posílat fotky do Dnes nosím, Dnes jím mě nikdy nenapadlo :) Ještě jednou děkuji :)
  Pauline's Tiny World

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne napísaný článok, dobré postrehy a nápady. :)

  Pozývam ťa na moju giveaway:
  http://rebelliouslily.blogspot.sk/2016/08/back-to-school-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Výborný článok, naozaj mi pomohol.♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Takéto niečo som hľadala. Ozaj dobre spracované. A ako píšeš v článku, prikladám aj link na svoj blog :D ale nie, ozaj, budem rada za každú dušu :)
  www.tvoritalubit.wordpress.com

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Anonymný17/8/16 15:10

  Super článek :)
  já sama dost zápasím s designem a celkově i s hlavou a patou článků. Většinou je píšu tak jak bych to řekla, ale ně vždycky se to hodí a dává smysl. Takový článek mi jde přesně na ruku hlavně kvůli bodům. Je to seřazené tak jak to má být a to mi hrozně pomůže :) děkuji!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Na sablonu si clovek musi dat naozaj pozor. Obcas sa mi stane, ze kliknem na stranku, na ktorej sa ani neviem zorientovat a clanky na nej doslova treba hladat. Citatelia su zvyknuty na isty standard a tak autor blogu by mal najst cestu aby sablona nebola prilis ina ako ostatne blogy, ale zaroven, aby bola niecim osobita. Pred casom pisala seriu podobnych clankov ako zaujat citatelov. Ak chces, mozes sa pozriet moj pohlad na vec

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. samozrejme zvyknutí (nemas moznost upravy komentarov tak aspon takto :-) )

   Odstrániť
 8. Super článek! Máš moc pěkný blog, budu ráda, když se mrkneš ke mě na blog.
  Beauty by K.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Úplne súhlasím s tým, že slovenské blogerky to majú oveľa ťažšie ako české, ale čo už narobíme :) Netreba sa vzdávať a možno sa aj na nás to šťastie usmeje :)) ♥
  Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Super článek, můžu jenom souhlasit :) Taky mě při prvním dojmu na blogu ovlivňuje především design a fotky v článcích, ale na druhou stranu to není pravidlem úplně vždy, i tak sleduju několik blogů, u kterých to po téhle stránce není tolik vymakané a přesto tam chodím ráda kvůli samotnému obsahu článků :) Také souhlasím, že na dobré fotky člověk nemusí nutně mít drahou zrcadlovku, přemýšlím, že bych o tom sama napsala článek, protože taky nemám ani drahý foťák, ani hezký pokoj na pozadí fotek a přitom jsem za ten čas na blogu už našla i jiné varianty a myslím, že moje fotky nejsou zas tolik marné, i když to pořád není to, co bych úplně chtěla :) A na gramatické chyby popravdě docela koukám, občas je fakt k podivu, co některé slečny dokáží napsat :) Přitom kdyby ten text po sobě aspoň jednou přečetly, tak to mohlo dopadnout mnohem lépe :) Na druhou stranu je pravda, že já jsem celkově ohledně blogu dost perfekcionista, od designu, přes fotky až po samotný text, potom se nemůžu divit, že mi jeden článek trvá několik hodin :D
  Lovely imperfections

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Naozaj dobrý článok. So všetkým súhlasím. Taktiež môj prvý dojem na blogu urobí dizajn, skúsila som už naozaj fúru fablón a upravovala čo sa dá, aby to vyzeralo čo najlepšie (ešte stále to nemam celkom dotiahnuté). Každý podľa vkusu, ale niekedy je menej viac a tie najjednoduchšie šablónu zaujmú oveľa viac, ako farebné textúry a podobne. Môže to vyzerať lacno.
  So zlým pravopisom na blogoch som sa už taktiež stretla. Samozrejme, každý z nás sa môže pomýliť aj v banálnej veci, avšak keď sa to opakuje často, také blogy veľmi nečítam (tik do oka z tých hrubíc sem tam ).
  Čo sa obsahov blogov týka, môj blog obsahuje vlastnú tvorbu, nejaké to cestovanie, čítanie a pocity. Recenziu na nejaý beauty výrobok som popravde ešte neskúšala a trochu sa toho bojím. Keď je článok zaujímavý, dokážem ho prečítať hoci aj nie je na tému ktorá mi je priam blízka. Keď sú to len nepremyslené plácaniny, samozrejme čitateľa to nezaujme. Na niektorých článkoch robím aj viac dní - nechávam si to otvorené, keby ma niečo ešte napadlo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Nikdy jsem se nad rozdílem mezi českými a slovenskými blogerkami nezajímala, ale je pravda, že vzhledem k zaměření mého blogu mě nějaké spolupráce poněkud míjí, tak to nevnímám. Máš pravdu, že první dojem je základ. A i s tím ostatním, ve slovenštině, i když v ní čtu moc ráda, si chyb nevšímám, ale v češtině mi někdy zůstává rozum stát. Spousta blogerek by se měla snažit opravdu o tu kvalitu, zlepšovat se, a až pak se honit za čísly (počet čtenářů) a spoluprácemi. Snad si někteří vezmou tvé rady k srdci :)

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Myslím, že jsi shrnula to opravdu nejdůležitější! Takže za mě určitě super článek! Co se týče zviditelnění blogu, je podle mě hodně těžké se v dnešní době nějak vyšvihnout a získat čtenáře. Blogů je strašně moc, některé horší, některé lepší...člověk se hlavně nesmí vzdávat hned ze začátku, kdy čísla čtenářů nejsou závratné (sama s tím mám problém :D ) a blogovat pro vlastní potěšení, o originálních a zajímavých věcech! :)
  www.lifestylebirdie.com

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Děkuju za článek, na takovéto typy článků koukám pokaždé, když na ně narazím :) Se vzhledem svého blogu si ještě musím vyhrát, zatím mám úplně obyčejný, nijak zvláště zajímavý. Články vydávám podle toho, jak je zrovna čas, jak dlouho mi článek trvá napsat( recenze třeba zabere času dost, ale škrtám a přepisuji, dokud nejsem spokojená a pak až ji dám na blog, a kolikrát i při psaní na blog ji ještě upravím), a podle toho, kdy zrovna mám o čem psát. Fotky se snažím fotit, aby nějak vypadaly, nejsem žádný profi fotograf, ale snažím, se, aby se na to dalo koukat. Kolikrát jednu fotku fotím na několik pokusů. Když píšu třeba recenzi, tak napíšu to co si myslím, a pokud se mi nebude (u mě kniha) líbit, tak to tak také napíšu. Jsem ráda, když čtenář zareaguje na můj článek, a pokud komentář napíše, snažím se na něj nějak reagovat, odpovědět na otázku...., Co se pravopisu týče, tak si po sobě článek čtu několikrát, a i když už ho zveřejním, tak si ho čtu znova zveřejněný na blogu a kolikrát i potom narazím na chybu, tak článek upravím. Zabere to čas, ale radši budu psát článek déle bez chyb, než pár minut s chybami. Název ten u mě radši nekomentovat, nic originálního. Ten jsem asi měla víc zvážit. Jiné blogy komentuji ráda,pokud mě článek zaujme, napíšu svůj názor na něj. Jsem v několika blogerských skupinách na facebooku, přidávám své články, a narážím na články ostatních blogerek a blogerů, které mě zajímají, objevuji nové blogy na sledování. A o skupině Dnes nosím, dnes jem jsem ještě neslyšela, musím se na ní podívat . Ještě jednou děkuji za tvůj článek :)

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Nejsem žádná beauty blogerka, nikdo mi neplatí (crying), nedostávám produkty zdarma a blog mám kvůli tomu, že mě prostě baví (Fuuuuuj, co tady děláš) ale asi máš pravdu, že Češi to musí mít jednodušší. To by tě nemělo ale vůbec vyvést z míry. Nikoho z vás.

  Prolhaná Mrcha

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Super článok! Úplne súhlasím. Či čo sa týka rozdielov v Čechách a na Slovensku, ale aj s bodmi!

  SASHA´S LIFE

  OdpovedaťOdstrániť
 17. Super článok, súhlasím s tvojimi tipmi. Nemám rada, keď je na blogu úplný chaos a všetko na mňa bliká - bolia z toho oči. Komentovanie ostatných blogov je najlepší spôsob ako dať o sebe vedieť, aj keď viem, že mnohí to zrovna neobľubujú. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 18. Skvělé, báječné, boží! Začínám zrovna psát, a musím říct, že je to celkem těžké, dělat ty články..nějak o něčem, poutavé a taky bez chyb. A co chyb, překlepů. :D Takže velké dík znovu. :) Měj se fajn. -T.

  OdpovedaťOdstrániť
 19. To je asi jeden z mála článků tohoto typu, který nedává stupidní rady, ale nějaké normální. A jelikož chci rozšířit okruh svých čtenářů, tak ti sem píšu koment :D. Ne ale teď vážně, máš pěkný blog a tento článek se opravdu povedl :).

  OdpovedaťOdstrániť
 20. Určite tvoje tipy využijem. Hľadala som niečo a toto mi padlo priamo do ruky. Som začínajúca bloggerka teda ak sa tak už môžem nazvať a keď mi niekto poradí ako s tým pracovať neskutočne si to vážim. Taká aká si TY by mali byť všetci alebo aspoň teda taká polovica. Tvoj dizajn blogu a to ako to máš pekne podelené mi príde také elegantné a jednoduché :) Veľa šťastia s blogom :) PS: link na môj blog http://natalijanosikova.blogspot.sk/ hihi :)

  OdpovedaťOdstrániť
 21. Teeda... nevěděla jsem, že existují nějaké blogerské skupiny. A ty jsi v nějaké? popřípadě v jaké? Díky za tip;)

  www.double-claire.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 22. článok ti naozaj vyšiel, so všetkými bodmi maximálne súhlasím ;) dnes je už však na svete také množstvo blogov, že mám pocit, že sa tie dobré v mori priemernosti začínajú topiť :/ som veľmi zvedavá, ako tento trend osobných blogov bude pokračovať v budúcnosti

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 23. Tiež mám pocit, že v ČR je blogovanie niekde úplne inde a u nás blogeri toľko možností nemajú. Dala si dokopy skvelé tipy, a dobrých rád nikdy nie je dosť. Mne sa napríklad páči keď blogerky neberú jedna druhú ako konkurenciu, ale podporujú sa. Myslím si, že to lepšie pôsobí aj na čitateľov. Najviac tú podporu vidno tak ako spomínaš v komentároch. Taký koment od "kolegyne" vždy veľmi poteší :)

  NITA

  OdpovedaťOdstrániť
 24. Opravdu krásný článek... Nechápu, že jsem na tvůj blog až do teď nikde nenarazila.. :D Určitě se přidávám k pravidelným čtenářům, protože nechci riskovat, že bych se sem někdy zapomněla vrátit! :)

  Článek byl moc užitečný a třeba o těch facebookových skupinách jsem netušila! - Určitě na ně kouknu, protože to je nepochybně skvělé místo, kde hledat inspirace! :)

  Mare di Fragole

  OdpovedaťOdstrániť
 25. Super článok. V mnohom mi hovoríš z duše. K tým názvom by som ešte podotkla, že je megadôležité, aby bol názov ľahko zapamätateľný a nie prehnané dlhý. Napríklad akýkoľvek názov blogu typu: fashionbyMOJEMENO, superglamorousvšeličo, stylishblabla u mňa v hlave automaticky padajú do takého vreca s blogmi s podobným názvom, pretože takýchto názov je už také množstvo, že sa v tom nedá poriadne orientovať. Myslím, že aj keby sa blog volá hoci Brontofialový krokodíl, tak v ľuďoch zarezonuje viac než to čo som vyššie spomínala :) A tiež si myslím, že je dôležitá osobitosť. Aspoň teda na mňa fungujú blogy, ktoré nie sú ako jedno zo stáda. Ale súhlasím aj so zvyškom, pri niektorých bodoch by som si mala aj ja vstúpiť do svedomia :D No a čo sa týka fotiek, ja som donedávna fotila starou 12-ročnou zrkadlovkou a na moje prekvapenie mi mnohí fotky z nej chválili, takže môžem potvrdiť, že nie je to vždy len o prístroji, s akým človek fotí ;-)

  Domka Domková

  OdpovedaťOdstrániť
 26. Článek se mi velmi líbí a máš moc pěkný blog! :) ♥ Mě bude 15 a bloguju od 7 let, takže design blogu jsem pochopitelně změnila už mockrát a snažím se vylepšovat jak to jen jde, skoro na všechny body jsem za ty roky přišla, proto s tebou naprosto souhlasím ve všem, co jsi napsala a moc děkuju za super tip - 10.bod! :) Určitě se tu ještě porozhlédnu a zase se někdy vrátím a budu moc ráda, když ke mě taky nakoukneš ♥
  Kamča

  OdpovedaťOdstrániť
 27. ďakujem Vám dievčatá, som rada, že sa Vám článok páči a aj že Vám moje rady pomohli!:)

  OdpovedaťOdstrániť
 28. Parádní článek. Souhlasím se všemi body :) Právě také řeším vzhled blogu, protože jsem nechtěla mít čistě černobílý, ale zjišťuji, že právě ten čistě černobílý se čte nejlépe :D

  INKA Lifestyle Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 29. Skvělé a originální rady! A velmi pravdivé :) Pro mě je nejobtížnější vždy ten vzhled. Teď jsem kupodivu spokojená, ale už to se mnou trochu cuká ohledně změny O:)

  Gabux

  OdpovedaťOdstrániť
 30. Je to krásny príspevok. Veľmi sa mi páči tvoj blog :-)
  Budem rada keď si pozrieš aj môj blog :-)
  http://jullietblog05.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 31. Skvele napísané, moc mi to pomohlo 🙂 Držim palce.
  Práve začínam s blogom. Napísala som krátky článok o mojom obľúbenom recepte. Ak si nájdete minutku budem rada za návštevu ☺️
  https://sabinka882.blogspot.com/?m=1

  OdpovedaťOdstrániť

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň