Antverpy

októbra 15, 2015

Pozriem z okna a jediné, čo vidím je typické jesenné počasie. Celý deň sa strieda mrholenie s dažďom, čas, kedy je treba zaliezť do postele s čajom a relaxovať. Ja toto počasie využívam iným spôsobom, písaním nového článku, spisovaním nápadov na nové a plánovanie tých, ktoré sa chystám vydať tento mesiac. Toto počasie je tiež skvelé na rozmýšľanie, písanie, ktoré si spríjemňujem počúvaním pesničky do Demi- Confident,  mi ide úplne samo a nemusím do nekonečna premýšľať, o čom vlastne písať chcem.

Dnes som tu pre Vás s článkom o belgických Antverpách. Ako prvé musím povedať, že spočiatku mi toto mesto nehovorilo vôbec nič, takže som od neho nič také neočakávala. O to viac ma toto mesto príjemne prekvapilo. Počasie bolo chladné a dosť fúkalo, keď sme išli na hrad Sten, ktorý sme mali v prehliadke mesta ako prvý. Z celého mesta som mala pocit, ako keby som sa preniesla do stredoveku. Evokoval to vo mne nie len hrad, ktorý sa mi silno podobal na hrady zo stredovekých filmov, ale aj námestie, na ktorom sa nachádza mestská radnica a domy, ktoré kedysi patrili mešťanom. Samozrejme, sme v 21. storočí, takže sem-tam sa našli aj rušivé elementy tipu moderných budov, ktoré však úžasne zapadali do atmosféry mesta.
Prechádzali sme tiež okolo katedrály Panny Márie (Antverpský Noter Dame), pred ktorou spievali a hrali miestny mladí umelci. A samozrejme, čo by to bolo za moderné belgické mesto, bez štvrte určenej na poriadne nákupy. Samozrejme, že značky ako Zara, H&M alebo Forever 21 nesmeli chýbať. 


Ďaľší deň výletu, tentoraz v Paríži ubehol neuveriteľne rýchlo a v pamäti sa mi uložili ďalšie krásne, aj keď trochu upršané spomienky. Tiež nesmiem zabudnúť poznamenať, že ak niekedy zavítate do Belgicka, nezabudnite ochutnať pravú belgickú čokoládu a domov priniesť aspoň zopár belgických praliniek, je to skvelí darček a chutia vynikajúco. 
Samozrejme, neprestaňte ďalej sledovať môj blog, okrem iného Vás čakajú dva články z Paríža, ktorý, ako určite viete, som navštívila tiež!

INSTAGRAM  |   FACEBOOK   | ASK

You Might Also Like

4 komentárov

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň