Costa Brava- Calella

októbra 23, 2016

Opäť som tu pre Vás s ďalším sľúbeným článkom pokračovania mojej cesty, tento krát v prímorskom meste Calella na pobreží Costa Brava v Španielsku. Ráno okolo deviatej sme vyrážali z Provensálska, kde sme boli ubytovaní na jednu noc po návšteve Nice (článok nájdete TU). Cesta trvalo asi sedem hodín s jednou zastávkou a okolo tretej poobede sme už boli v hoteli. Na tento deň sme program nemali, tak sme sa rozhodli ísť trochu do mesta, ponakupovať a poobzerať si okolie. 
Opäť sme sa predierali miestnymi úzkymi uličkami a objavovali nové zákutia mesta. Práve bol asi nejaký festival, keďže na každej lampe bol zavesený podobný obrázok ako na fotke a každý zobrazoval niečo iné, po väčšine to súviselo s kráľom a rytiermi. 

To je tak, keď podáš najlepšej kamarátke foťák s tým, nech ti ho podrží, lebo si potrebuješ zaviazať šnúrku.:D


V približne strede mesta sme objavili malé námestíčko s takýmto starým kostolom, no skrátka, vyzeralo to kúzelne. Dlhá ulica, ktorá sa ťahala od námestia dlho dlho ďalej a nachádzali sa na nej rôzne obchodíky so suvenírmi, zmrzlinárne a občerstvenia ale aj napr. Bershka, Mango a iné obchody. 


Tento obchodík bol úžasný, mali tam rôzne kreatívne a nápadité veci, ako napr. nafukovačky v tvare banánu, ako vidíte aj na fotke alebo rôzne zápisníky, kryty na mobily, hry pre alkoholikov, chlpaté papučky, peňaženky, skrátka všetko a za super ceny!

Mrzí ma, že táto fotka nie je veľmi zaostrená ale fotila som to narýchlo, skrátka, bol to obchod, kde v pirátskych sudoch boli sladkosti od výmyslu sveta!Nie sú tie fľašky úžasne? Boli to rôzne vína, šampanské a sangrie, jedno balenie Sangrie som zobrala domov ako darček pre našich a jedno šampanské s lesným ovocím zase ako darček pre brata. Pani bola veľmi milá a predávali tam aj rôzne sladké a slané pečivo, ako môžete vidieť na fotke vyššie a tie croissanty boli top!Zase palmy, och.♥


Zvyšný čas sme strávili pri mory, vychutnávali sme si jeho šumenie, avšak nevydržali sme tam dlho, pretože aj keď bolo teplo, fúkal studený a silný vietor. 


Ja som skrátka maniak na palmy a krásne domy!

Toto námestíčko sa nachádzalo kúsok od hotelu a bola tam naša záchrana, a.k.a. jedlo za lacno= Mekáč.:D

Pred tým, ako som odišla na tento výlet, som zašla jednej číňanke na nechty a musím povedať, že som veľmi spokojná, sú nádherné!Tento deň sme zakončili večerou a už sme boli iba na hotely, oddychovali pred ďalším dňom, kedy nás čakala prvá z dvoch návštev Barcelony. Ako sa Vám páči tu? Navštívili ste už niekto Calellu? Pre dnešný článok to je už všetko, vidíme sa pri ďalšom článku, mám nachystanú ešte jednu recenziu a potom sa vrhneme na moje pocity a fotky z prvého dňa v Barcelona!
Zatiaľ, pa.♥                   FACEBOOK  |  INSTAGRAM  |  ASK  |  TUMBLR

You Might Also Like

18 komentárov

 1. Pekné fotky a ružové nechty sú milé. :)

  www.rebelliouslily.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne fotky, vyzerajú tak pohodovo :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásné fotky.. hned bych někam za sluncem vyrazila :) Závidím !
  LENNY MALI i DANMARK

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásné fotky! www.jojovictus.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ohh to vypadá nádherně :) tohle léto tam byla i kamarádka a taky si to moc chválila :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásné fotky a skvělý tip na výlet, cestování miluju, tak snad se do calelly někdy podívám :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Krásné fotky, byla jsem v letovisku nedalo na dovče :)

  SmileThess

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Hneď by som sa tam išla pozrieť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. taktiež krásne fotky, škoda toho vetra, by sa sedelo pri mori dlhšie a lepšie :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Wow, moc hezké fotky :) hned bych tam jela

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Toooľko krásnych fotiek! Pri scrollovaní mi do oči doslova udreli tie rúžové nechty. Palmy, dobré jedlo a krásna krajina, čo viac si želať. :)

  www.thefashiontwiins.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Toooľko krásnych fotiek! Pri scrollovaní mi do oči doslova udreli tie rúžové nechty. Palmy, dobré jedlo a krásna krajina, čo viac si želať. :)

  www.thefashiontwiins.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Super fotky!:) Nejvíce mě zaujaly sladkosti v sudech,haha:33 Mám pocit,že jsem něco podobného viděla i v Praze v malém obchůdku:):3

  http://vendysuterova.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Krásné fotky i celý článek. Musela sis to parádně užít!

  theheartissue.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň