Tipy na vianočné darčeky do 10€

08 decembra

Každý rok ten istý scenár. Dva mesiace do Vianoc a ja si plánujem, ako už pôjdem nakupovať darčeky pre rodinu a priateľov, čo im vlastne kúpim a kedy ich pôjdem kúpiť. A ako to zakaždým dopadne? Darčeky zháňam najskôr týždeň pred Vianocami a väčšinou nakúpim absolútne nepodstatné somariny, ktoré ani nie sú ničím výnimočné, pretože som ich kúpila z vianočného zúfalstva, ako sa hovorí, len aby som im niečo dala. Samozrejme, väčšinou za to vyhodím aj zbytočne veľa peňazí. A každý rok si hovorím, že na budúci sa to nestane a pôjdem ich nakupovať skôr, aby som každému vybrala niečo pekné a charakteristické. A ako inak, každý rok to dopadne rovnako. 
Tento rok som sa rozhodla k zodpovednejšiemu prístupu a už dva týždne mám rozpísaný zoznam, komu budem kupovať darčeky a aké. Veľmi dobre poznám tú beznádej, keď nevieme, komu čo kúpiť. A hlavne, keď nie je ani veľa peňazí. Preto som sa rozhodla, že Vám v tomto článku dám pár tipov na darčeky, ktorých cena sa pohybuje do 10€. Tak poďme rovno na to!

Pre mamu: 
Začnem rodičmi, teda prvou mamou. Keďže mami sú väčšinou také domáce šéfkuchárky, určite by ich potešilo niečo do kuchyne. Napr. mojej mame sa veľmi páči bambusové prestieranie, ktoré zoženiete napr. aj v Pepku za ani nie 2€ alebo aj v Asku, či Ikei, kde stojí myslím okolo 3-4€. Tiež pekným darčekom je sviečka, ktorú zoženiete naozaj takmer všade, cena sa väčšinou pohybuje okolo 3€, ale záleží na veľkosti. Ďalším tipom je určite klasika, ktorá ale vždy poteší a tou je voňavka. Skvelý výber nájdete napr. na parfums.sk. Do 10€ je tam napr. skvelá voňavka od Avonu Little white dress. Handmade náramky sú tiež veľmi milým darčekom a neverím, že by sa nejaká mama nepotešila jednému, napr. s nápisom "best mum". Posledným tipom je balíček s kozmetikou. Tej sa predsa poteší každá žena. Ja by som do neho dala napr. nejaký sprcháč Dermacol Aroma Ritual alebo od Dove, či Balei, nejakú masku na pleť, rúž, lak na nechty a krém na telo a máme. 
Pre otca: 
Podľa mňa je pre otca vždy najhoršie nakupovanie darčekov, preto mu zakaždým kúpim to isté, voňavku. Preto voňavka aj bude môj prvý tip, tým predsa nemôžete nič pokaziť. Opäť, skvelý výber nájdete napr. na parfums.sk, ale aj v hociktorej drogerke. Skvelá voľba je tiež aj kazeta s voňavkou, ktorej je rovno aj telové mlieko alebo sprchový gél. Ak je Váš otec fanúšikom nejakého športu, skvelý tip na darček je futbalová lopta, šál s logom obľúbeného týmu alebo aj nejaká šálka. Ak rád číta a k tomu pozerá futbal, super darček je aj kniha o Ronaldovi. Z oblečenia poteší napr. nejaký šál alebo aj rukavice.
Pre brata/kamaráta: 
A že chlapi to majú s nami ťažké. Kupovať im darčeky je ozajstná fuška. Aspoň pre mňa, keďže sa mi nikde nezdá nič dostatočne dobré. Prvým tipom na darček či už pre kamaráta alebo brata je kryt na mobil. Na nete nájdete milión stránok s krásnymi krytmi a myslím, že je to aj veľmi použiteľný darček. Ďalej napr. nejakú dobrú knihu, podľa toho čo čítava a aký ma vkus na ne. Tiež je dobrý nápad dať do darčekovej taštičky Axe telový sprej a sprchový gél, určite poteší. Pokiaľ si vlasy napr. géluje, kludne mu môžete do taštičky zabaliť aj gél alebo vosk na vlasy
Pre sestru/kamarátku:
Pre kamarátky (keďže sestru nemám) väčšinou kupujem nejaké darčeky, ktoré ich vystihujú alebo sa s nimi nejako spájajú. Pokiaľ Vás nič nenapadá, super nápad je napr. kozmetika, či už dekoratívna alebo nedekoratívna, nejaké štýlové tričko (skvelý výber majú v H&M, Bershke,..), pekné misky (fotenie jedla predsa v dnešnej dobe ide), dobrá kniha (napr. od Johna Greena a podobné dnešné hity, pokiaľ rada číta fantasy, môžem odporučiť Zlodejku duší), handmade náramok či už s jej menom alebo niečím, čo ju vystihuje, alebo shamballu. Pokiaľ má napr, rada lakovanie nechtov, balíček s rôznymi lakmi a štetcom na dekorovanie nechtov poteší taktiež. 
Pre priateľa: 
Naši milovaný chlapi. Ako potešiť ich? Skvelým darčekom je podľa mňa motýlik a traky, rozkošné balenia som videla v H&M. Super darček, pokiaľ sa Váš priateľ rád oblieka elegantne, môže byť aj pekná košeľa. Ak má rád nejaké speváka alebo skupinu, určite ho poteší jeho/ich CD-čko ale nejaká drobnosť s ich potlačou (hrnček, tričko,..). Takým osobnejším darčekom je napr. malý kalendár na stôl s Vašimi spoločnými fotkami, ktorý si môžete dať vyrobiť v papiernictve, kde majú túto službu v ponuke. 
Pre priateľku:
Neviem, či môj blog sledujú aj čitatelia mužského pohlavia, ale ak áno, mám tu aj zopár tipov na darčeky pre Vaše polovičky. Takým najmilším darčekom je asi plyšák alebo vankúšik s Vašou spoločnou fotkou. Tento darček dokáže potešiť nie len na Valentína. Tiež nejakému peknému náhrdelníku, náramku, či prstienku sa každá žena poteší a nemusí ani stať 1000€. Ak ste si neni na 100% istý ani jednému, tak sa jednoznačne poteší darčekovej poukážke na nákup v určitej hodnote v jej obľúbenom obchode. 
Dúfam, že som Vám týmto článkom aspoň trochu pomohla a inšpirovala k nákupu darčekov. 
Nezabudnite sa zapojiť aj do mojej VIANOČNEJ GIVEAWAY, ktorá prebieha TU a vyhrajte skvelé ceny, ktoré na jednu z Vás čakajú ako vianočné prekvapenie odo mňa.  


           FACEBOOK  |  INSTAGRAM  |  ASK  |  TUMBLR

You Might Also Like

12 komentárov

 1. Super typy! :) mě by z tohoto potěšilo vše ( kromě mužských :D )
  Denisse Beauty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Super tipy :) najviac vie potešiť sviečka, podla mňa.

  ordinaryhell.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Líbí moc!
  Koukni na moje tips for Fashionistas!
  Fashion Journey

  OdpovedaťOdstrániť
 4. dobré tipy idem sa realizovať
  www.londongirl01.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Skvelý nápad na článok! :) S kamarátkami si každý rok kupujeme darčeky, ktoré sú maximálne do 10€, aby každý jeden mal podobnú hodnotu. A ako tak pozerám na tvoje nápady asi sa niektorým inšpirujem!

  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já taky hodně dárků nakupuju na poslední chvíli, klidně i den před Štědrým dnem a vůbec mi to nevadí, docela mě to i baví, jak už je vše ve slevě :) Tak uvidíme jak letos dopadnu. A YC mám v plánu taky koupit :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Letos !poprvé! jsem nenechala dárky na týden před vánoci, ale nakoupila jsem už v listopadu. (tleskám si:D) .. Jako malá jsem nakupovala přesně takové věci, jaké radíš, protože to jsou prostě věci, které neurazí. :)
  Letos jsem ale vsadila trochu víc na svojí fantazii a kreativitu, tak doufám, že sklidím daleko větší úspěch než dřív. :D
  Michelle B :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. To sú skvelé tipy ;)
  Pozývam ťa aj na našu vianočnú giveaway ;)
  Fashion Lovers

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Skvelé tipy na vianočné darčeky, väčšinou nič nepokazíš :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Aaaa ,Yankee sú najlepšieee <3

  OdpovedaťOdstrániť