RANDOM | Last week of summer break

septembra 01, 2015


Naozaj neviem, či sa mám smiať alebo plakať. Dva mesiace prázdnin ubehli naozaj neuveriteľne rýchlo. Úprimne, ani som si ich nestihla poriadne vychutnať, navštíviť všetky miesta, ktoré som chcela a stihnúť všetko, čo som mala v pláne a zajtra je tu opäť škola. A čerešnička na torte bol jednoznačne nový rozvrh. Až mi slzičky vybehli do očí, keď som ho zbadala. Pondelok prevádzka, dva-krát do týždňa 9 hodín, raz 8 hodín a piatok 5. Tretí ročník bude naozaj náročný.

Ale ak mám byť úprimná, celkom sa aj teším. Konečne budem mať nejaký ten režim. Neznášala som, keď som cez prázdniny vstala. povedzme o 9 a nemala som čo robiť. Celý deň som zabíjala ležaním doma na posteli, keďže horúčavy boli hrozné a každý deň sa pri vode proste nedalo byť a jedine večer som išla von s kamarátmi. Alebo som ležala u priateľa na posteli a nudili sme sa.
Avšak zajtrajšok ma desí. Naša trieda namiesto toho, aby išla na slávnostné otvorenie školského roka do Domu umenia, ide obsluhovať nejakých športovcov. Takáto akcia nás čaká úplne prvý krát ako triedu, takže mám z toho naozaj veľké nervy.
Ale nezaťažujme sa teraz zajtrajškom, ani školským rokom a užívajme si posledný deň prázdnin a krásne letné počasie. Keďže ja som posledných osem dní prázdnin strávila u priateľa v Košiciach, mám tu pre Vás zopár fotiek z môjho posledné prázdninového týždňa.


Rada cestujem vlakom, je to pre mňa celkom relax. Celú cestu buď počúvam hudbu, niečo si čítam alebo len tak obdivujem svet naokolo. Vlastne všeobecne veľmi rada cestujem. V Košiciach som bola od nedele 23.8 až do včerajšku, 31.8. Naozaj sa tam veľmi rada vraciam. Nie len (samozrejme) kvôli môjmu priateľovi ale aj kvôli úžasnej atmosfére centra mesta a krásnemu okoliu a úžasným ľuďom. Vždy sa tam veľmi zabavím, spoznávam kopu nových ľudí a zažívam úžasné zážitky, na ktoré budem v budúcnosti veľmi rada spomínať.
Veľmi sa mi páči taktiež architektúra tohto mesta, budovy v centre sú naozaj nádherné a zakaždým keď sa tadiaľ prechádzame si ich očarene prezerám. Piatky a soboty to tam naozaj žije, pomaly na každom rohu sú nejakí pouliční umelci, hrajúci na hudobných nástrojoch a spievajúcich rôzne piesne, všade je plno ľudí a ide odtiaľ úžasná energia, ktorá ma naplňuje radosťou. 

Prvé dni sme nestrávili nejako extra, väčšinu času sme boli doma, pozerali filmy (Harry Pottera od 1-5) alebo sme sa nejako bavili. V pondelok sme boli u jedného z jeho kamarátov opekať. Zo začiatku sa mi tam veľmi nechcelo, bála som sa, že sa budem nudiť ale nakoniec bolo veľmi dobre. Ináč, spoznala som tam už aj osobne jedno veľmi milé dievčatko menom Nika, ktorá ma taktiež blog a mne osobne sa veľmi páči, ako aj esteticky, tak aj obsahovo. Keď kliknete TU, objaví sa Vám jej blog, tak si ho určite pozrite! 
Vo štvrtok sme boli večer v meste v jednom pube, kde robí náš spoločný kamarát, tak sme aj so zopár kamarátmi boli pozrieť. Mrzí ma, že som príliš nefotila mesto, mám tu iba túto jednu fotku budovy opery. Najbližšie ako budem v Košiciach a budem mať čas Vám všetko pekne krásne pofotím, nech sa môžete kochať týmto krásnym mestom aspoň vďaka fotkám, keď nemáte príležitosť ho navštíviť osobne.

V sobotu sme najprv išli do OC Optima, kde som si chcela pozrieť v ružové slip-on Vansy, avšak ich už bohužiaľ nemali. Potom sme išli autobusom na návštevu ku jeho babke do blízkej dedinky Poproč. Na ďalší deň, nedeľu, sme išli na návštevu aj s jeho maminou a bratom ku jeho druhej babke do Baškoviec, kde sme aj spali. Cesta trvala asi hodinu a pól, keďže Baškovce sa nachádzajú pri Sobranciach, kúsok od Ukrajinských hraníc. 
Musím povedať, že je tam krásne. Dedinka je maličká, má niečo do 300 obyvateľov a signál som hľadala po celom dome a dvore ale má to niečo do seba. Asi ten úžasný pokoj, žiadny mestský hluk. Tu som sa aj konečne rozfotila, haha. Veľmi sa mi tam páčilo, pri dome mala velikánsku záhradu, ktorú strážil malý psík menom Beny. Počasie bolo krásne slnečné a hlavne veľmi teplé, tak sme ho patrične využili. Ja som sa naháňala s Benim, ktorý mi dva krát ušiel do lesa a vedlajšieho poľa, zatiaľ čo priateľ s bratom zbierali slivky. Potom sme s priateľom hrali volejbal, ktorý sme striedali s kopaním do lopty. 
Na druhý deň doobeda sme sa prechádzali po dedine a užívali si jeden druhého. Počas prechádzky sme stretli aj nádhernú bielu mačičku, ktorú by som hneď vzala so sebou! Potom chlapci už len umývali auto a spríjemnili sme si horúce počasie ľadovou kávou a okolo pol 1 sme vyrážali naspäť do Košíc, keďže mne 14:14 išiel vlak domov. 


Tak ako rýchlo ubehol tento týždeň, ubehli aj celé prázdniny. Ako bol krásny posledný týždeň, tak krásne boli aj celé prázdniny. Som vďačná všetkým ľuďom, ktorí ich so mnou strávili či už chvíľočku alebo väčšinu. Taktiež by som sa chcela veľmi poďakovať za prekročenie hranice 20 000 videní na mojom blogu, som z toho naozaj nadšená a to všetko iba vďaka Vám. Je naozaj krásne venovať sa niečomu, čo ma naozaj baví a vidieť tú pozitívnu odozvu z druhej strany.
Ak by ste mali akékoľvek návrhy na články, ktoré by ste chceli na mojom blogu vidieť (či už na tému Back to school alebo hocičo iné), napíšte mi na môj ask, každý návrh ma veľmi poteší a samozrejme Vám tam rada odpoviem aj na ďalšie Vaše otázky.
Užite posledný deň letných prázdnin, prvákom želám úspešný štart na strednej škole a všetkým ostatným veľa šťastia do nového školského roku!

You Might Also Like

9 komentárov

 1. Krásná kočička♥
  verranda.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Vstáváš v devět? To jsi štastný člověk, já i o prázdninách chodím spát dobrovolně v 21:00 a vstávám kolem šesté.. :D To je teprve nuda, než se všichni kamarádi vytetelí z postelí, ale tak...využívala jsem ho na cvičení, takže pro mě jenom dobře! :)
  Většinou jsem taky trávila čas doma a sledovala všemožné filmy, dávala všemožné maratony filmů i seriálů, ale i tak jsem se prostě někdy nudila, no. :D
  Gratuluji k 20 000! :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Niekedy som vstava aj neskôr:D to je tým že som bývala dlho hore:) a ďakujem:)

   Odstrániť
 3. Ďakujem Saška ^^  Aj ja som rada, že som ťa spoznala. Tretí ročník je chill. Je ten najlepší medzi všetkými, tak si ho uži ^^

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Kiež by bol aj u nas:D Bohužiaľ na našej škole je práve tretí ročník najťažši:(

   Odstrániť
 4. Veľmi pekný článok! Krásne fotky. Košice sú nádherné mesto. Ja mám tiež veľmi rada cestovanie vlakom a najradšej by som vlakom cestovala každý deň. Ale viem, že by ma to potom už aj omrzelo, haha. Ja som tiež tieto prázdniny bola 2 - krát v Košiciach a po každý raz sa mi tam veľmi páčilo. :D
  Domi Lap

  OdpovedaťOdstrániť

Článok, ktorý odporúčam

UMELÉ RIASY | moje tipy a triky

Keby sa ma niekto cca pred rokom spýtal či si viem nalepiť umelé riasy, iba by som smutne pokrútila hlavou a spomenula si na všetky svoj...

Obľúbené za posledný týždeň