BACK TO SCHOOL | What's in my school bag

30 septembra


Na nohách mám hrubé ponožky, usadená som v rohu postele medzi vankúšmi a plyšovým medveďom, na sebe mám mikinu, na stolíku teplý čaj a ... na kolenách učebnice, Začalo to celkom typicky jesenne, však? Žiaľbohu, takto vyzerá klasický týždeň školopovinných tínedžerov. A tento týždeň je pre mňa obzvlášť náročný, Po dlhom a únavnom pondelku, ktorý som začala prevádzkou v školskej jedálni, ma každý deň v škole očakáva nejaká náročná písomka. Už mám zo všetkých tých učív doslova plnú hlavu a už len čakám, kedy mi vybuchne. 
Jediné pozitívum, ktorého sa držím ako kliešťa je to, že nasledujúce tri týždne budem mať pokoj od školy a učenia, trikrát hurá! A samozrejme, už nedočkavo odrátávam dni do Paríža a Amstredamu, kam odchádzam už pondelok! Desaťkrát hurá!
Ale keďže je ešte stále september, ktorý mimochodom podľa mňa neuveriteľne rýchlo ubehol, zostanem pri tématike Back to school. Dnes som si pre Vás pripravila článok týkajúci sa toho, čo nosím v svojej školskej taške, tak poďme rovno na to!


Základ sú samozrejme učebnice, aj keď väčšinu mám v skrinke v škole (kde aj do konca školského roka zostanú). Aby som nemusela nosiť v taške veľa zošitov, na väčšinu predmetov používam zakladač, dva veľké zošity so špirálou používam iba na slovenčinu a francúzštinu. Osobne mám tenší, keďže hrubší zaberá zbytočne veľa priestoru a podľa mňa je aj nepraktický, tak ho používam jedine doma na zakladanie starých učív alebo rôznych papierov. Konkrétne tomuto zakladaču som veľmi rada, keďže všade majú iba jednofarebne, ktoré mi prídu veľmi fádne a tento zo sovičkami je úplne roztomilý. Jeho výhoda, narozdiel od zakladačov, ktoré som mala pred tým je aj v tom, že je z pevnejšieho materiálu.
Mimochodom, moja taška je značky Vans a mohli ste ju vidieť v mojich letných nákupoch (odkaz na článok TU)


Medzi základy v mojej školskej taške (okrem peračníka, ktorý som nevysvetliteľne zabudla pridať na fotku) patrí diár, bez ktorého by som ani nepohla, kde si zaznačujem okrem písomiek aj dôležité dni, narodeniny kamarátov, na ktorých nesmiem zabudnúť ale aj rôzne udalosti, ktoré sa školy netýkajú. Taktiež so sebou nosím lepiace pásiky, ktoré sú výbornou pomôckou hlavne pri učení. 
Samozrejmosťou je nabíjačka, použitá  v prípade vybíjania mobilu (čo sa mi stále takmer každý deň), slúchadlá na počúvanie hudby či už cez zastupovanú alebo voľnú hodinu, príp. prestávku, alebo keď chcem spolužiačke ukázať nejaké video. A samozrejme peňaženka, keď už potrebujem niečo zaplatiť, alebo si kúpi niečo v automate, či v bufete. 


Jeseň nie je iba obdobie začiatku školy, Haloweenu ale aj chrípok, obzvlášť v mojom prípade. Všetko je najmä kvôli počasie, keďže väčšinou ešte o tomto čase svieti príjemné slniečko ale v chládku je neprijemne chladno a ja pod falošnou predstavou teplejšieho počasia na seba hodím len tenší svetrík a koženku a potom soplím, kašlem a umieram. Preto u mňa nesmú chýbať vreckovky (nie len pre prípad nádchy) a cmúlacie cukríky na hrdlo, momentálne sú to Strepsils, ktoré mi ale bohužiaľ vôbec nepomáhajú. 
Ďalej sú to náplaste, keďže ma hotelka naučila ich mať zakaždým pri sebe. Viete, predsa len keď nosím na praxi celý deň balerínky a otlačia ma alebo sa na varení pri krájaní porežem, vtedy na škodu naozaj nie sú. A samozrejme, keď prídu ženské veci, tampón musím mať pri sebe pre istotu zakaždým. 


A nakoniec, nie čo z beauty vecí, ktoré mi nesmú chýbať. Dezodorant je samozrejmosť a krém na ruky mám pri sebe taktiež stále, keďže sa mi veľmi vysušujú, obzvlášť v tomto období a keď pulírujem, či už v robote alebo na praxi. Gumičku mám pri sebe taktiež stále (pokiaľ samozrejme všetky nestratím, čo sa mi stáva takmer stále,haha). 
Z kozmetiky pri sebe nosím iba krektor a balzam na pery, keďže sa do školy nejak extra nemalujem. A samozrejme, malá kefa, keď si či už chcem spraviť cop alebo iba preesať vlasy. 

A to by bolo ku dnešnému článku všetko. Dúfam, že Vás zaujal alebo ste sa ním nejak inšpirovali. Tiež mi môžete do komentárov napísať, čo nesmie chýbať vo Vašej školskej taške.
Na koniec by som chcela ešte pripísať takú menšiu informáciu, Ako som už napísala v úvode článku, pondelok odchádzam zo školy na týždeň do Paríža a Amsterdamu, odkiaľ budú isto nové články a takisto aj fotky, preto ma nezabudnite sledovať aj na mojich sociálnych sieťach, ako su FB page, Instragram, Ask.fm ale aj tu na blogu, aby Vám nič neuniklo a mohli ste tento výlet prežiť spolu so mnou!
Krásny zvyšok týždňa a dobojujte to všetci do toho víkendu!
Zatiaľ pa.


FACEBOOK  |  INSTAGRAM  |  ASK  |  TUMBLR


You Might Also Like

15 komentárov

 1. Máš krásný batoh a se všemi předměty souhlasím. :) Gumičky taky pořád ztrácím, je to strašné. :D Užij si Paříž a Amsterodam. :))
  kattylife.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Anonymný1/10/15 09:33

  Pekný rupsak :) Ten krém na ruky mám tiež, je úplne skvelý! A EOS je tiež super♥
  Art Blog

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ten zakladač sa mi veľmi páči :) Super článok!

  hellomynameisev.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ten krém od Avonu mám aj ja :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Super článok! :) Ja tiež veľmi rada používam, a ten tvoj je nádherný!
  Domi Lap

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Super nafoceno! :)
  http://nellylove99.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super článek, balzám na rty musím mít vždy u sebe a taky eos :)

  Evolution of smooth

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Achjo, už se to blíží, ale hezký článek :)

  OdpovedaťOdstrániť