Blogger Tips - Čo mi vadí na blogoch?

25 júna


Keďže v poslednom čase som nemala moc času nafotiť fotky na nejaké komplikovanejšie články, rozhodla som sa, že napíšem skôr rozprávací článok, ktorý som už videla na iných blogoch a to na tému, čo sa mi nepáči na iných blogoch (názory sú čisto moje a chápem, keď sa s niekým nezhodnem ale každý máme právo vyjadriť svoj názor, no nie?). Tak poďme rovno na to!

1. Hudba
Podla mňa fakt nie. Na tumblr možno ešte áno, aj keď mne osobne to vadí aj tam. Nejde len o to, že pri čítaní článkov mi to odvádza pozornosť od článku ale aj o to, že nie každý má rovnaký hudobný vkus. A u mňa to na blogu proste pôsobí rušivo.

2. Vyskakujúca FB page
Poznáte to, keď prídete na blog a zrazu Vám na obrazovke vyskočí reklama, aby ste laikli fun page blogu na Facebooku? Vypnete ju, prezeráte si blog a zrazu Vás zaujme nejaký článok. Rozkliknete ho a reklama na fun page vyskočí znovu. Zakaždým ma to tak vytočí, že blog rovno zavriem. Chápem, že chcú, aby boli čitatelia blogu s ním spojený aj na sociálnych sieťach ale takto vážne nie.

3. Zlá veľkosť písma
Otvorím blog a zrazu na mňa vyskočí písmo cez pol obrazovky alebo naopak také malé, že ho lúštim lupou. Vážne to vie pokaziť celý dojem z blogu, nech je dizajn akokoľvek pekný.

4. Články o ničom 
Chápem, každý má iný vkus ale mňa proste tie kecacie články za kecacím vôbec nebavia. Hlavne, keď to nemá ani hlavu ani pätu a keď mi to pripomína skôr denníček.

5. Nekvalitné fotky
Ďaľší zabijak dobrých blogov. Článok je mega super a zrazu sú tu rozmazané fotky alebo nekvalitne odfotené. Pokiaľ sa chcete naozaj seriózne venovať blogovanie, investovanie do kvalitnejšieho fotoaparátu alebo aspoň do mobilu či tabletu s lepším fotoaparátom je nutnosťou. Mňa osobne vie blog zaujať už len kvalitou fotiek a keď vidím, že sú fotky pekné, určite sa tam budem rada vracať aj naďalej.

6. Kopírovanie
Ako blogerka by ste mali mať svoje vlastné názory, nápady a aj články. Samozrejme, je rozdiel medzi kopírovaním a inšpirovaním sa. Nikomu nevadí, keď sa niekto inšpiruje niekoho článkom alebo videom a prevezme po svojom. Ale keď niekto po niekom kopíruje celý článok a nedajbože aj fotky, tak to už nie! Takisto to platí aj o fotkách z internetu. Blog je o Vašom svete a takisto o Vašich fotkách. Nevadí, keď raz za čas pridáte nejakú fotku z tumblr (bolo by fajn, keby napíšete jej zdroj), ale pokiaľ sú pri každom článku, nečudujte sa, že Vám nepribúdajú čitatelia, práve naopak.

7. Blikajúca ikonka myši
Vážne nie. Možno sa Vám to páči ale verte mi, na blogu je to zbytočnosť. A naháňať ikonku po ploche, lebo bliká a každú chvíľku sa mi stratí... V tomto prípade, menej je niekedy viac.

8. Klamlivé názory
Ako blogerka budete určite robievať aj recenzie, ak nie stále, tak aspoň pár krát určite. Pri recenziách si dávajte pozor hlavne na to, aby Vaše názory boli absolútne pravdivé. Nikto nemá rád klamárov a v blogerskom svete už na 100% nie.

9. Recenzie, samé recenzie
Osovne nemám rada blogy, ktorých 90% sú recenzie. Príde mi to, akokeby má blogerka blog len kvôli tomu, aby dostávala zadarmo produkty na ich zrecenzovanie, hlavne ak sú recenzie odfláknuté, fotky nekvalitné a celkový dojem z článku je, že som sa o tom výrobku vlastne ani nič nedozvedela, ani ako funguje, ako by mal fungovať.

Tak to by bolo k dnešnému článku všetko. Dúfam, že sa Vám páčil a zostávajte online na blogu, lebo prichádza čas Giveaway (viacej priebehom dnešného dňa a zajtrajšku)!
Mimo iného ma nezabudnite sledovať aj na Instagrame a Facebooku a pridať sa k pravideľným čitateľom, aby Vám neušiel ani jeden nový článok! Ak máte na mňa nejaké otázky, kludne sa ma môžete opýtať na mojom Asku.
Užite si zvyšok dňa, pa.

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Já jsem třeba měla také blog jen z 90 procent o recenzích- ale na knihy, a nikdy jsem si ani neposílala recenzní výtisky :) Takže ne vždy to musí být tak jak píšeš.
  Jinak s tebou souhlasím hlavně s tou hudbou a kopírováním. Ale třeba vykecávací články nejsou na škodu- pro pravidelné čtenáře to docela i dává smysl :D A k těm nekvalitním fotkám- každý nějak začíná, ale pokud to je trvalé tak je samozřejmě třeba to trochu vylepšovat :)

  Hezký článek!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hej, chápem ešte blog o knihách, aj keď mňa to moc nebaví čítať ale niekoho to určite baví, len ma skôr vytáča, kde sú stále len recenzie na nejaké výrobky, napríklad kozmetiky a sú nekvalitne spravené, áno je iné, keď sú spravené naozaj kvalitne a zaujmú:) nepísala som, že recenzie s zakaždým posielané od niekoho, niektoré blogerky si predmety na recenziu poctivo kupujú, ako napríklad ty knihy, to cením, lebo vidno, že to robíš preto, že ťa to baví:) a k tým fotkám, v dnešnej dobe nie je problém kúpiť kvalitnejší foťák alebo mobil za nie veľa peňazí:)

   Odstrániť
 2. Také píšu dost recenze, ale produkty si kupuji sama... Hudbu na blogu ráda nemám, jako vyskakující facebook. U těch recenzích je to všelijaké, každému sedí něco jiného, někomu produkt nevyhovuje někomu jo...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. to potom cením, vidno, že to robíš kvôli tomu, že ťa to baví:) veď jasné, ja nikomu jeho názor neberiem:)

   Odstrániť
 3. Také píšu dost recenze, ale produkty si kupuji sama... Hudbu na blogu ráda nemám, jako vyskakující facebook. U těch recenzích je to všelijaké, každému sedí něco jiného, někomu produkt nevyhovuje někomu jo...

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zcela souhlasím se všemi body. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tak to sa ti asi moje písmo veľmi nebude páčiť;D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. S tou hudbou máš pravdu. Tiež som ju mala ale odpútavala moju pozornosť od kontroly teytu :D

  OdpovedaťOdstrániť