Ready to summer?

02 mája

Ahoj.
Veľa z Vás sa ma na mojom asku pýtalo, ako schudnúť, preto som sa tentoraz rozhodla napísať príspevok práve o tomto. 
Myslím, že našim najväčším snom je schudnúť bez cvičenia a veľkej námahy, ale takto to nepôjde. Samozrejme, chce to trochu trpezlivosti ale myslím, že ten výsledok stojí za to.

Myslím, že toto je ideálna postava každej z nás.
Ale na začiatok, by sme sa mali zmieriť s tým, že každá tak proste vyzerať nebude. 
Môžeš mať napríklad širšie panvové kosti a vtedy proste štíhle boky nebudeš mať. Hlavne sa maj sa rada taká, aká si, nezabudni, že každá žena je krásna! 

Tak teda na začiatok, niečo o stravovaní.
1. Stop presladením a mastním jedlám 
Samozrejme, základ je vyhýbať sa mastným, presladeným alebo presoleným jedlám. Avšak neznamená to hneď, že sa musíte vzdať svojich obľúbených sladkostí, len ich treba obmedziť napríklad dva krát do týždňa. 
2.Jedz veľa ovocia a zeleniny
Nemusíte od základov meniť svoj jedalniček, stačí do neho pridať viacej zeleniny a ovocia a vylúčiť mastné alebo sladké jedlá a bublinkové a presladené nápoje. 
Vyskúšajte napríklad morčací rezeň s ryžou a zeleninovým šalátom, zeleninový šalát s kuracím mäsom alebo musli s ovocím a bielym jogurtom. 
3. Nezabudni na raňajky
Dôležité je deň začať raňajkami a keď nestíhate pred školou, tak aspoň do školy si spravte celozrnný chleba so šunkou, syrom a nejakou zeleninou, napríklad reďkovkou, uhorkou alebo paradajkou. 
4. Prijímaj veľa vody
Samozrejme nezabudnite každý deň vypiť aspoň 2,5 litra minerálky alebo nesladeného čaju.  




Aké aktivity sú najlepšie na chudnutie? 
Veľa behávajte, korčulujte sa, jazdite na bicykli a samozrejme všetky ostatné športy sú tiež super. Ďalej sú samozrejme rôzne cviky na rôzne partie tela. Na brucho sú napríklad najlepšie brušáky, ktorých je mnoho druhov, na zadok a stehná drepy (nezabudnite ich cvičiť správne, chodidlá majte celé na zemi, širší stoj ako ramená, kolená mierne vytočené).
Na cvičenie existujú rôzne aplikácie na mobil, kde môžete cvičiť buď určite partie tela alebo celé. Ja používam aplikáciu NIKE+, sú tam super cviky od jednoduchších po náročnejšie.
Začala som podla tejto aplikácie program, kde každý týždeň cvičím iné cviky, ak chcete, každý týždeň by som vám na túto tému spravila článok, aké cviky som cvičila a výsledky.
Tiež si môžete nájsť nejaké videá na You Tube a cvičiť podla nich. 
Nezabudnite pri cvičení správne dýchať, tým svaly lepšie pracujú. 
Necvičte každý deň, raz alebo dva krát do týždňa si spravte oddychový deň.
Držím palce s chudnutím a ak by ste mali akékoľvek otázky, napíšte do komentáru alebo na môj ask.
xoxo, Saša





You Might Also Like

4 komentárov

 1. ja si na leto neprijdu pripravena nikdy :) ale fotky tech jidel vypadaji skvele, mam moc rada salaty a podobny veci mnam

  roo.rachel.1987@gmail.com
  SOUTĚŽ O ODZNÁČKY A KNÍŽKU
  http://rachel-roo.blogspot.cz/2014/04/velka-knizko-placickova-soutez.html

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Opravdu pěkná inspirace, ale pak je to o výdrži. Já osobně jsem se už několikrát rozhodla, že začnu pravidelně cvičit, ale nikdy mi to nevydrželo. Doufám, že tentokrát to dotáhnu do konce :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja cvičím 30 day shred od Jillian Michaels... Je to super a vidím aj výsledky

  OdpovedaťOdstrániť