Society killed the teenagers

08 apríla

Ahojte.
Rozhodla som sa, že dnes napíšem článok o sebapoškodzovaní. 
Týmto problém trpí v dnešnej dobe veľmi veľa tínedžerov a je to dosť smutná téma. 
Stačí, keď niakemu dievčaťu s kilami navyše poviete, že je tučná a ona si to zoberie k srdcu a začne sa kvôli tomu rezať. Alebo dievčaťu s vyrážkou na čele, že je škaredá a ona sa zamkne v kúpelke a doreže si ruky žiletkami. Ale je toto riešenie?

Jednoznačne nie. Možno že niektoré "urážky" nie sú myslené zámerne ale iba zo srandy ale kto vie, ako to daná osoba vezme? Buď sa nad tým iba zasmeje a pôjde ďalej, alebo to bude riešiť iným spôsobom. 
Preto by sme sa mali zamyslieť nad slovami predtým, než ich vyslovíme. 
Skúste sa na chvíľku zamyslieť nad sebou. Ste dokonalý? Máte ideálnu postavu, pleť, vlasy, oči, nechty, dobre sa učíte a ste tí najdokonalejší ľudia na svete? Určite nie. Nikto nie je. Ale tak to proste je. Nikto nie je dokonalí a presne to nás všetkých robí výnimočnými. 
Všetky dievčatá, či už tučné alebo chudé, blonďavé alebo čiernovlasé, modrooké alebo hnedooké sú krásne. U každého sa tá krása prejavuje inak. 
Ja si najviac cením u ľudí práve tú vnútornú krásu. Nie je všetko iba o tom, ako človek vyzerá. Chcete radšej krásnu ale bezcharakternú kamarátku alebo menej peknú ale láskavú a vernú? No tak vidíte. 
Mali by sme sa všetci najprv zamyslieť nad sebou, až potom súdiť druhých. Nebuďme všetci pesimisti, veď život je len jeden, tak si ho neničme nenávidením, urážaním a riešením druhých. 
Lebo nikdy neviete, ako to ten druhý môže vziať. A možno práve vy môžete byť príčinou toho, že toho druhého doženiete až k samovražde. 


You Might Also Like

1 komentárov

  1. Zaujímavý článok ale...Píšeš dosť odveci..Myslím, že ten kto si to neprežil resp. nerobil, to nedokáže tak objektívne popísať.
    Chápeš to nie je tak, že ti niekto niečo povie a asi sa budem opakovať z tvojho asku, zavrie do kúpeľne a poreže sa.
    Áno robila som to. Nie je to nič príjemné, nič sa s tým nevyrieši :) Stále je to taká téma o ktorej sa dá na jednej strane povedať veľa a na druhej nič.
    Inak máš pekný blog, zaujímavé názory, určite sa sem ešte niekedy pozriem :)

    OdpovedaťOdstrániť